1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Części samochodowe od firmy Zimmermann

Części samochodowe firmy Zimmermann

producent Zimmermann

Niemieckie przedsiębiorstwo Zimmermann zajmuje się produkcją najwyższej jakości części układu hamulcowego do samochodów osobowych i ciężarowych. Główna siedziba firmy wraz z magazynem o powierzchni użytkowej wynoszącej 17 000 metrów kwadratowych znajduje się w niemieckiej miejscowości Sinsheim. 

Zimmermann obecne jest na rynku motoryzacyjnym od przeszło 50 lat. Jednym z kluczowych momentów w historii firmy był rok 1990, gdy zadecydowano o przeniesieniu produkcji do zakładu w Sinsheim. Dziesięć lat później utworzono osobny dział – Otto Zimmermann Truck gromadzący elementy układu hamulcowego do pojazdów ciężarowych. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat umożliwia stałe udoskonalanie oferowanych części firmy Zimmermann.

Marka produkuje przede wszystkim części samochodowe Zimmermann, która są przeznaczone do układu hamulcowego. Zimmermann oferuje doskonałe tarcze hamulcoweklocki hamulcowe oraz bębny hamulcowe. Niemieckie przedsiębiorstwo doskonale znane jest miłośnikiem tuningu samochodowego, głównie przez wprowadzenie do oferty tarcz hamulcowych o wysokiej wytrzymałości ze specjalnym przeznaczeniem do samochodów sportowych. Części Zimmermann to obecnie jedne z najlepszych w branży podzespołów samochodowych dostępnych na światowym rynku.