1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Motoryzacja
  3. TARCZE DWUCZĘŚCIOWE DEDYKOWANA GAMA DO SAMOCHODÓW MAREK PREMIUM
Jakub Domański, 2022-06-01 09:13:14
TARCZE DWUCZĘŚCIOWE DEDYKOWANA GAMA DO SAMOCHODÓW MAREK PREMIUM

TARCZE DWUCZĘŚCIOWE DEDYKOWANA GAMA DO SAMOCHODÓW MAREK PREMIUM

Dzięki tym rozwiązaniom technologicznym Brembo gwarantuje maksymalne osiągi nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, większą wytrzymałość tarcz, optymalny komfort podczas jazdy i mniejszą masę układu hamulcowego. Gama obejmuje modele premium kilku spośród najważniejszych producentów samochodów.


Komponenty wykonane dzięki nietypowemu podejściu technicznemu i specjalistycznym rozwiązaniom.

Gama tarcz dwuczęściowych obejmuje tarcze pływające, kompozytowe, Co-cast, Lightweight i Dual cast.

Dzięki tym rozwiązaniom technologicznym Brembo gwarantuje maksymalne osiągi nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, większą wytrzymałość tarcz, optymalny komfort podczas jazdy i mniejszą masę układu hamulcowego. Gama obejmuje modele premium kilku spośród najważniejszych producentów samochodów.
 

Znaczenie wagi

Dzwon ze stali lub z aluminium, zamiast żeliwnego, pozwala na redukcję wagi tarczy o około 15 – 30%.
Biorąc pod uwagę masę pojazdu, redukcja ta może wydać się marginalna. Ma to jednak niezwykle istotny wpływ na zużycie paliwa, osiągi i zachowanie samochodu, ponieważ tarcza jest częścią mas nieresorowanych pojazdu.
 
W ciągu ostatnich kilku lat zmniejszanie masy pojazdu i mas nieresorowanych stanowi jeden z głównych celów producentów samochodów paliwa i szkodliwych emisji.
Dischi flottanti e composti

 

TARCZE PŁYWAJĄCE 

Gama tarcz pływających składa się z 26 referencji bezpośrednio wywodzących się z produkcji OE firmy Brembo. Obejmuje ona najbardziej ekskluzywne i sportowe zastosowania, w których wymagana jest wysoka wydajność układu hamulcowego, a tę może zagwarantować jedynie doświadczenie Brembo w świecie motosportu.

Dzięki zastosowaniu w pływającej tarczy hamulcowej aluminiowego dzwona uzyskano znaczącą redukcję masy nieresorowanej, co poprawiło komfort jazdy, własności jezdne samochodu i obniżyło zużycie paliwa oraz emisję spalin. Co więcej, układ staje się bardziej wydajny dzięki połączeniu dzwonu tarczy ze specjalnego rodzaju żeliwa za pomocą śrub mocujących. Dzięki takiemu połączeniu te dwa elementy poddawane naprężeniom termicznym mogą zmieniać objętość w sposób elastyczny, bez ryzyka powstania odkształceń tarczy i pojawienia się pęknięć w przypadku przegrzania.
Dischi composti
TARCZE KOMPOZYTOWE
W gamie tarcz kompozytowych dla BMW, które są odpowiednikiem tarczy oryginalnych, przewidziano aluminiowy dzwon połączony z powierzchnią hamującą ze specjalnego żeliwa za pomocą stalowych nitów.
To rozwiązanie technologiczne jest stosowane we wszystkich najnowszych samochodach BMW, i obejmuje obecnie ponad 50 różnych referencji.
Dischi Co-cast
TARCZE TYPU CO-CAST
Stosowana w najnowszych pojazdach marki Mercedes – dla której Brembo jest już producentem oryginalnego wyposażenia – tarcza typu co-cast składa się ze stalowego dzwonu połączonego poprzez proces wspólnego odlewu z powierzchnią hamującą z żeliwa o wysokiej zawartości węgla.

Ta technologia nie tylko zapewnia wysokie parametry układu hamulcowego, lecz także obniża masę tarczy o nawet 15%, a co za tym idzie zapewnia niższe zużycie paliwa i emisję oraz poprawia własności jezdne samochodu.

Tarcza typu co-cast marki Brembo jest nie tylko odpowiednikiem tarczy oryginalnej, lecz także przeszła najbardziej wymagające testy na stanowisku pomiarowym i posiada certyfikat homologacji ECE-R90.
Dischi Lightweight

TARCZE LIGHTWEIGHT

Tarcza Lightweight to nowość w gamie Brembo Aftermarket dedykowana do najnowszej generacji samochodów producenta Jaguar Land Rover.
Jest ona produkowana w tym samym zakładzie i na tej samej linii montażowej co tarcza OE, a składa się z żeliwnej powierzchni hamującej o wysokiej zawartości węgla i ze stalowego dzwonu, które połączono ze sobą mechanicznie.

Dzięki jej parametrom technicznym zdołano zmniejszyć jej masę nawet o 15% w porównaniu z jej jednolitym odpowiednikiem o takich samych wymiarach. Ponieważ tarcza ta stanowi część masy nieresorowanej pojazdu, zmniejszenie jej wagi zapewnia lepsze własności jezdne pojazdu oraz niższe zużycie paliwa i niższą emisję zanieczyszczeń.

Tarcze hamulcowe Lightweight będą dostępne tylko na terenie Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Islandii, Norwegii i Liechtensteinie.
Dischi Dual cast

TARCZE TYPU DUAL CAST

Tarcza typu dual cast to kolejne unikalne rozwiązanie marki Brembo dla rynku części zamiennych, dostępne dla sportowych modeli takich marek jak Audi, Alfa Romeo, Aston Martin, Maserati i Mercedes AMG. 
Podstawową cechą tego typu tarcz jest żeliwna powierzchnia hamująca i aluminiowy dzwon, które łączą w sobie zalety związane ze stosowaniem żeliwa w wysokich temperaturach z lekkością aluminium. 

Tarcza zapewnia redukcję masy nawet o 30% (w porównaniu z tarczą jednolitą o takich samych wymiarach), co przekłada się na znaczne zmniejszenie zarówno zużycia paliwa, jak i emisji. Rozwiązanie marki Brembo przewiduje również redukcję trwałych odkształceń termicznych (do 70%), poprawę wydajności, niższy moment resztkowy i mniej wibracji.
 
________________________________