1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Producenci
  3. SACHS

Części samochodowe SACHS

Części zamienne Sachs

Firma Sachs to doświadczone przedsiębiorstwo motoryzacyjne z bogatą ofertą różnorodnych podzespołów. Niemniej jednak widoczna jest wyraźna specjalizacja w zakresie produkcji amortyzatorów i sprzęgieł. Części samochodowe Sachs w dużej mierze przeznaczone są na pierwszy montaż.

Historia Sachs

Sachs należy do najstarszych marek motoryzacyjnych. Powstała już w 1895 roku w Niemczech. Tak długa obecność na rynku pozwoliła dopracować do perfekcji procesy produkcji i dystrybucji części. Warto jednak zaznaczyć, że początkowo profil działalności firmy był nieco inny niż dzisiaj. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją rowerów. Z czasem ofertę poszerzono o motorowery i motocykle. W odpowiedzi na dynamiczny rozwój motoryzacji, który miał miejsce na początku XX wieku, firma Sachs zdecydowała się rozpocząć produkcję części samochodowych. W ten sposób w fabrykach zaczęły powstawać amortyzatory i sprzęgła Sachs.

Choć niezmiennie od początku działalności główna siedziba firmy znajduje się w Niemczech, zasięg jej działania jest dzisiaj zdecydowanie większy. Części Sachs powstają w fabrykach zlokalizowanych w Europie i Ameryce, a dystrybuowane są do większości krajów na świecie. Na przyspieszenie rozwoju marki miało wpływ dołączenie do ZF Group.

Części Sachs

Auto części Sachs to przede wszystkim amortyzatory i sprzęgła dedykowane zarówno pojazdom europejskim, jak i amerykańskim oraz azjatyckim. Firma nie boi się stosować nowoczesnych rozwiązań, do których należą między innymi elektronicznie sterowane zawory. Dzięki nim amortyzatory reagują wyjątkowo szybko, a za sprawą doskonale wykonanej konstrukcji i zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, działają ponadprzeciętnie efektywnie. Nie dziwi zatem, że amortyzatory Sachs są powszechnie wykorzystywane przy pierwszym montażu przez renomowanych producentów samochodów. Równie wysoko cenione są sprzęgła Sachs, zarówno te trafiające na pierwszy montaż, jak i na aftermarket. Części zamienne Sachs to sprawdzona jakość, gwarantowana przez producenta z ogromnym doświadczeniem.