1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Producenci
  3. MONROE

Części samochodowe MONROE

Części samochodowe firmy Monroe

Monroe to marka, którą zna każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją. Firma jest wiodącym producentem części zawieszenia, znanych z ponadprzeciętnej efektywności i wieloletniej trwałości. Obecnie części Monroe są powszechnie użytkowane na wszystkich kontynentach.

Historia Monroe

Pierwsze produkty marki Monroe pojawiły się na rynku w 1918 roku. Były to pompki motoryzacyjne. Zaledwie w ciągu kilku lat firma znacząco poszerzyła swój asortyment. Przede wszystkim pojawiły się w nim amortyzatory. Bardzo szybko zdobyły one uznane. Do dzisiaj są to flagowe produkty tej marki. Choć początkowo firma Monroe była niewielkim podmiotem, działającym głównie lokalnie, w krótkim czasie zdobyła uznanie w całych Stanach Zjednoczonych. Niewiele później części Monroe trafiły również na inne rynki, w tym także do Europy. Dzisiaj Monroe to marka przynależąca do międzynarodowej grupy motoryzacyjnej Tenneco.

Części Monroe

Do najważniejszych części samochodowych Monroe niewątpliwie należą amortyzatory. Dostępne w ofercie Monroe amortyzatory to zarówno modele gazowe, jak i olejowe. Wyróżnia je najwyższa efektywność tłumienia wstrząsów oraz wytrzymałość na wszelkie czynniki osłabiające sprawność działania podzespołów samochodowych. Części Monroe to również wiele innych części podzespołów układu zawieszenia. Auto części Monroe trafiają na pierwszy montaż do samochodów wielu marek. Oczywiście części Monroe są również powszechnie dostępne na rynku części zamiennych, gdzie od lat cieszą się bardzo dużą popularnością.