1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Producenci
  3. LUK

Części samochodowe LUK

Części zamienne Luk

Luk to jeden z najbardziej utytułowanych producentów części samochodowych w swojej kategorii. Części Luk są wysoko cenione na całym świecie, zarówno przez producentów pojazdów, jak i mechaników oraz zwykłych użytkowników. Marka ta jest dobrze rozpoznawalna i kojarzona z wysoką jakością produktów, ale również z nowoczesnymi technologiami, których na przestrzeni lat firma stworzyła bardzo wiele.

Historia Luk

Marka Luk jest obecna na rynku już od kilkudziesięciu lat. Pierwsze części samochodowe Luk pojawiły się w 1965 roku. Niemieckie przedsiębiorstwo na początku posiadało w ofercie tylko elementy sprzęgła. Przełomem okazało się sprzęgło wyposażone w sprężynę membranową. Był to pierwszy istotny wynalazek producenta. Z czasem oferta była coraz bardziej rozbudowywana, a zakres działalności firmy stawał się coraz większy. Luk to marka niemiecka. Na samym początku działalności części Luk były oferowane głównie na rodzimym rynku, jednak już w latach 70. XX wieku pojawiały się w innych krajach europejskich. Natomiast w 1974 roku firma otworzyła fabryki w Meksyku oraz w Brazylii. W 1977 roku kolejna fabryka powstała w USA. Był to czas bardzo intensywnego rozwoju firmy.

Kolejny przełom miał miejsce w 1985 roku. Wtedy to inżynierowie z firmy Luk opracowali podwójne koło zamachowe, które dzisiaj już na dobre zastąpiło koło pojedyncze. Nowa technologia w postaci podwójnego koła okazałą się rozwiązywać problem nadmiernych drgań w czasie jazdy oraz ograniczać hałas generowany przez pracę układu przeniesienia napędu. Po wynalezieniu podwójnego koła zamachowego części Luk stały się jeszcze popularniejsze. Wzrost wartości przedsiębiorstwa i doskonałe perspektywy, jakie się przed nim roztaczały, zwróciły uwagę inwestorów. W ten sposób w 1999 roku marka Luk stała się własnością międzynarodowej korporacji Schaeffer Group. Dzięki temu firma zyskała dostęp do ogromnych funduszy na inwestycje, wspaniale wyposażonych laboratoriów badawczych i świetnie rozwiniętej sieci dystrybucji.

Części Luk

Firma Luk specjalizuje się w produkcji części układu przeniesienia napędu. Flagowym produktem niezmiennie pozostają koła zamachowe, zwłaszcza podwójne. Ponadto części samochodowe Luk to również elementy sprzęgieł oraz kompletne sprzęgła do samochodów europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Auto części Luk to podzespoły podwyższonej jakości. W dużej mierze trafiają one na pierwszy montaż, do fabryk wielu renomowanych producentów pojazdów na całym świecie. Wiele części zamiennych Luk powstaje na tych samych liniach montażowych, dzięki czemu nie odstępują one pod względem jakości częściom oryginalnym.