1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Producenci
  3. HELLA

Części samochodowe HELLA

Elektryka
oświetlenie
Nadwozie
oświetlenie
Przód pojazdu
Tył pojazdu
Silnik
Układ hamulcowy

Części samochodowe firmy Hella

Hella to jedno z najbardziej renomowanych przedsiębiorstw motoryzacyjnych, znane i cenione na całym świecie, od przeszło 100 lat. Firma posiada swój konkretny profil, jednak z każdym rokiem jej oferta staje się coraz bardziej wszechstronna. Części samochodowe Hella to podzespoły licznie trafiające na pierwszy montaż. Producent oferuje jednak również części zamienne, z których mogą korzystać klienci na całym świecie.

Historia marki Hella

Firma Hella powstała w Niemczech, już w 1899 roku. Początkowo części samochodowe Hella stanowiły tylko pewien ułamek wszystkich produktów wyjeżdżających z fabryki. Przedsiębiorstwo od początku oferowało lampy samochodowe i klaksony, obok części rowerów oraz latarni. Zatem już na przełomie XIX i XX wieku Hella prężnie działała w branży producentów oświetlenia. Choć firma dynamicznie się rozwijała, spotkał ją kryzys wywołany II wojną Światową. Solidne struktury przedsiębiorstwa pozwoliły jej jednak szybko stanąć na nogi, kiedy tylko wojna się zakończyła. Już w 1951 roku przedsiębiorstwo otworzyło swoją drugą fabrykę, aby zaledwie dekadę później rozpocząć intensywną ekspansję na rynki zagraniczne.  Rozwój był dynamiczny, a części Hella coraz popularniejsze na wielu rynkach, i to nie tylko europejskich. W Europie Wschodniej oddziały przedsiębiorstwa zaczęły powstawać w latach 90. XX wieku, choć już wcześniej można było tutaj natrafić na jego produkty.

Przedsiębiorstwo Hella założył Sally Windmuller, który to otworzył pierwszą fabrykę w Lippstadt. Przez lata działalności struktura firmy wielokrotnie ulegała zmianie. Mimo to do dzisiaj przedsiębiorstwo w dużej mierze pozostaje w rękach jego założyciela. Choć Hella do pewnego stopnia wciąż jest firmą rodzinną, jej zasięg jest olbrzymi, podobnie jak infrastruktura i sieć dystrybucji. Obecnie przedsiębiorstwo posiada ponad 70 fabryk na kilku kontynentach. Firma zatrudnia przeszło 20 000 osób.

Części Hella

Od początku działalności firma skupiała się na produkcji oświetlenia. Początkowo było to oświetlenie różnego rodzaju, jednak z czasem przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w produkcji oświetlenia samochodowego. Do dzisiaj światła Hella to produkt ceniony przez fachowców i kierowców. Za flagowe produkty uznaje się również reflektory Hella oraz wszelkiego innego rodzaju samochodowe oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne od tego producenta. Firma produkuje również komponenty elektroniki oświetlenia. Niewątpliwie oświetlenie Hella to elementy najwyższej jakości, które zasługują na szczególne wyróżnienie. Jednak to nie wszystko, co producent ma dzisiaj do zaoferowania.

Części samochodowe Hella to dzisiaj produkty z niemal wszystkich kategorii. Producent stał się bardzo wszechstronny, chcąc kompleksowo zaspokoić potrzeby kierowców. Zatem w ofercie znajdziemy również wszelkie niezbędne czujniki samochodowe, elektronikę nadwozia, ale także części karoserii, układu hamulcowego, układu chłodniczego, czy też układu zapłonowego. Asortyment producenta już dzisiaj zadowoli oczekiwania niemal wszystkich kierowców, jednak producent wciąż rozbudowuje ofertę, robiąc to z troską o najwyższą jakość każdego produktu.