1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Producenci
  3. BREMBO

Części samochodowe BREMBO

Układ hamulcowy

Producent części samochodowych Brembo

Brembo to włoska firma kojarzona głównie z produkcją wysokiej jakości elementów układu hamulcowego. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa pozwala na prowadzenie zaawansowanych badań nad udoskonalaniem części samochodowych. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w 12 krajach całego świata, a główne oddziały handlowe można znaleźć we Francji, Szwecji oraz w Niemczech. Części firmy Brembo można nabyć w ponad 70 krajach. Zatrudnienie firmy w 2011 roku wynosiło ponad 6 tysięcy pracowników, z czego około 10% stanowią inżynierzy i specjaliści pracujący nad działaniami badawczo-rozwojowymi.

Historia marki Brembo

Rok 2011 był niezwykle ważny dla firmy Brembo, gdyż obchodziła ona okrągłą 50 rocznicę powstania. Dokładnie 11 stycznia 1961 roku Emilio Bombassei wraz z Italo Bredą we włoskiej miejscowości Bergamo założyli "Officine Meccaniche di Sombrero", czyli ówczesnego przodka Brembo. Już w trzy lata od momentu założenia firmy rozpoczęto produkcję słynnych tarcz hamulcowych, które trafiają do seryjnego wyposażenia wielu współcześnie produkowanych samochodów. W 1972 roku rozpoczęto produkcję elementów układu hamulcowego do motocykli, a w 1975 zaczęto dostarczać układy do bolidów Formuły 1. Od roku 1995 spółka Brembo jest notowana na Mediolańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Brembo jako jeden z liderów w produkcji części samochodowych

Firma Brembo jest obecna we wszystkich najważniejszych obszarach motoryzacji. Produkuje zarówno oryginalne, jak i zamienne części samochodowe Brembo, a także elementy układu hamulcowego przeznaczone do wyścigów samochodowych. W elementy układu hamulcowego firmy Brembo seryjnie wyposażane są samochody takich producentów jak BMW, Chrysler, Lancia, Mercedes-Benz, Nissan oraz Porsche. Części zamienne produkowane przez Brembo w 96% pasują do wszystkich pojazdów podróżujących na co dzień po drogach.