1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Producenci
  3. ASHIKA

Części samochodowe ASHIKA

Silnik

Historia marki Ashika

Ashika to marka należąca do Japanparts. Istnieje od początku działania firmy, czyli od roku 1989. Japanparts to międzynarodowe przedsiębiorstwo, skupiające swoją działalność na rynku europejskim. Firma jest obecna w takich krajach, jak m.in.: Polska, Niemcy, Włochy, Grecja, Wielka Brytania, czy Portugalia.

Części i podzespoły Ashika

Oferowane pod marką Ashika części to podzespoły głównie do samochodów azjatyckich. W zdecydowanej większości części samochodowe Ashika to podzespoły do pojazdów produkcji japońskiej i koreańskiej, jednak można natrafić również na podzespoły do samochodów amerykańskich. Firma Japanparts nie produkuje własnych części samochodowych. Działa jako dystrybutor jakościowych podzespołów. Zatem części Ashika to elementy stworzone przez inne firmy. Przedsiębiorstwo starannie dobiera dostawców, wśród których znajdują się największe, najbardziej renomowane marki na świecie.

Oferta Ashika to między innymi liczne elementy układu hamulcowego i sprzęgła. Linia mechaniczna to również liczne pasy i napinacze, a także kompletne filtry i wkłady do filtrów. Ponadto części samochodowe Ashika to tłoki, głowice i inne elementy silnika. Firma zajmuje się również dystrybucją elementów układu elektrycznego, w tym alternatorów i silniczków. Dostępne są też wycieraczki oraz części zawieszenia, takie jak amortyzatory. Asortyment części samochodowych Ashika uzupełniają podzespoły układu kierowniczego.

Firma nieustannie się rozwija. Jednak już dzisiaj Ashika jest dobrze rozpoznawalną marką, docenianą za wysoką jakość elementów. Jednocześnie uwagę zwracają relatywnie niskie ceny części Ashika.