1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. « Wróc do  Motoryzacja
  3. Oznaczenie literowe silnika: położenie
CentrumAuto.pl, 2019-07-18 13:44:33
Oznaczenie literowe silnika: położenie

Oznaczenie literowe silnika: położenie.

Pewne problemy może dla niektórych osób stanowić odnalezienie pierwszy raz kodu literowego jednostki napędowej. Można znaleźć go w samochodzie w kilku miejscach, w zależności od marki pojazdu czy jego modelu...


Oznaczenie literowe silnika (np. ARLAGR w przypadku VW 1.9 TDI) można znaleźć w samochodzie kilku miejscach, w zależności od marki pojazdu czy jego modelu. Wśród tych najbardziej prawdopodobnych wymienić należy:

 

  • Gdy posiadasz książkę serwisową otwórz ją, na odwrocie okładki znajduje się wlepka z danymi auta, m.in. datę produkcjiVINkody lakierusilnikaskrzyni biegówwyposażeniaKod silnika widać na załączonym zdjęciu.

 

  • Kod silnika, wraz z VINem, datą produkcji oraz kodami lakieru, normą spali (DPF lub jego brak), masy, znajduje się również na tabliczce umieszczonej na prawym kielichu (po lewej stronie stojąc przed samochodem), tuż za zbiorniczkiem na płyn chłodniczy.

  • Prawie identyczna wlepka znajduje się w bagażniku po prawej stronie wgłębienia na koło dojazdowe/zapasowe

Warto pamiętać, że istnieje realne ryzyko zakupu auta z wymienionym silnikiem na inny model niż pierwotnie był zamontowany w samochodzie. W tym przypadku najsensowniejszym rozwiązaniem jest kierowanie się wyłącznie oznaczeniami znajdującymi się na bloku silnika lub pokrywie rozrządu.