1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Świeca żarowa

Świeca żarowa - wybierz markę

Świece żarowe w Centrum Auto

W pojazdach z silnikami benzynowymi nie obejdzie się bez świec i cewek zapłonowych. Odpowiednikiem tych elementów w przypadku silników wysokoprężnych jest świeca żarowa. To element eksploatacyjny, który wymaga regularnej wymiany. Gdy nadejdzie konieczność wykonania tego zabiegu, zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziesz u nas wysokiej jakości świece żarowe od najlepszych producentów, w tym między innymi świece żarowe Części Beru, Części Bosch, czy Webasto.

Do czego służy świeca żarowa w samochodzie?

Świeca żarowa to nieodłączny element osprzętu silnika wysokoprężnego. Świece te to elementy biorące udział w rozruchu silnika oraz podtrzymywaniu wysokiej temperatury jeszcze przez pewien czas trwania jazdy. To główne, a kiedyś jedyne zadanie świec zapłonowych. Jednak nowoczesne modele to również szereg funkcji dodatkowych, sprzyjających lepszym osiągom, większemu komfortowi jazdy i przede wszystkim, zwiększonej żywotności silnika.

Liczne świece żarowe Beru, Bosch, czy od innych najlepszych producentów, biorą udział w ograniczaniu emisji toksycznych spalin. Przede wszystkim znacząco zmniejszają ilość tlenku azotu emitowanego do atmosfery. Zaawansowana technologicznie świeca żarowa może być też wyposażona w czujnik ciśnienia. Na bieżąco kontroluje w ten sposób ciśnienie w silniku, wysyłając sygnał do komputera. W przypadku nieprawidłowych wartości dochodzi do modyfikacji mieszanki paliwowo-powietrznej.

Jak działa świeca żarowa?

Świeca żarowa to specjalna grzałka, znajdująca się w głowicy silnika. Nagrzewa się za sprawą pobierania prądu z akumulatora. Nagrzewanie świecy zapłonowej do poziomu umożliwiającego samoistny zapłon trwa nie dłużej niż kilka sekund. Część grzejna świecy jest zlokalizowana bezpośrednio w kolektorze ssącym. Dzięki temu urządzenie może oddawać ciepło do zassanego powietrza.

Awarie świec żarowych

Niesprawna świeca żarowa to zawsze problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Co prawda w przypadku wyposażenia w system common rail silnik zapali pomimo niesprawności świecy, jednak jest to bardzo niebezpieczne dla silnika. Przede wszystkim dochodzi wtedy do zwiększone osadzania nagaru, a zatem również do przyspieszonej eksploatacji silnika. Natomiast przy braku systemu common rail niesprawne świece uniemożliwiają rozruch silnika. Ruszenie z miejsca może się okazać niemożliwe nawet przy awarii tylko jednej świecy.

Uszkodzenie świecy żarowej może być wynikiem jej przepalenia bądź usterki mechanicznej. Warto mieć na uwadze, że mowa o elementach eksploatacyjnych, które niejako naturalnie ulegają zużyciu. Nawet świece żarowe NGK, Bosch czy innych najbardziej renomowanych producentów w pewnym momencie wymagają wymiany. Warto wykonać ją w porę, aby uniknąć poważnych problemów z silnikiem.

Świece żarowe Bosch, Beru i wiele więcej

Nasza oferta to jedynie produkty najwyższej jakości, od sprawdzonych producentów. Oferujemy między innymi:

  • świece żarowe Beru,
  • świece żarowe Webasto,
  • świece żarowe Bosch,
  • świece żarowe NGK,
  • świece żarowe Meyle.

To tylko początek długiej listy producentów, którzy dostarczają nam świece żarowe. Każdy produkt, który trafia do oferty sklepu CentrumAuto, to podzespół, który przeszedł testy jakości bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zakupu jakościowej świecy żarowej.