1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Ramie wycieraczki

Ramie wycieraczki - wybierz markę

Ramiona wycieraczek

Wycieraczki w samochodach składają się z kilku podstawowych części. Są to przede wszystkim silniczki napędzające cały układ, ramiona oraz pióra wycieraczek. By cały układ mógł działać prawidłowo potrzebne jest niezawodne działanie każdego z tych podzespołów. Należy pamiętać, że są one eksploatowane dość intensywnie, szczególnie w naszym klimacie. By uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji zachęcamy Państwa do dbania o stan układu wycieraczek. Oprócz piór, drugim elementem który najczęściej ulega awarii lub zużyciu są ramiona wycieraczek, które spełniają kilka funkcji.

Rola ramion wycieraczek samochodowych

Ramię wycieraczki w samochodzie ma dwa główne zadania. Najważniejszym jest przekazywanie ruchu z silniczka wycieraczek, dzięki któremu pióra osuszają powierzchnię szyby, a drugim jest odpowiedni docisk do niej. Zarówno jedna, jak i druga rola wymagają całkowitej sprawności tego elementu. 

Awarie ramion wycieraczek

Jeśli na newralgicznych punktach, czyli na przegubach, sprężynie lub uchwycie pióra pojawi się rdza, osad lub w zimie duża ilość lodu może dojść do zablokowania się wycieraczki w jednym położeniu. W najlepszym wypadku spadnie docisk pióra do szyby i zamiast efektu osuszania jej powierzchni będziemy mieli problem z rozmazywaniem się wody, co z kolei negatywnie wpłynie na widoczność i bezpieczeństwo. 

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej spotykanym powodem usterek ramion wycieraczek samochodowych jest korozja. Tworzy się ona szczególnie w miejscach trudno dostępnych i słabo widocznych. Postępując może skutecznie zmniejszać wydajność naszych wycieraczek.

Naprawa i wymiana ramion wycieraczek

Jeśli zauważymy problem z działaniem naszych wycieraczek możemy próbować dokonywać doraźnej naprawy. Możliwości regeneracji tego elementu są jednak ograniczone i często nieopłacalne. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wymiana tego elementu na nowy. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że wycieraczki nie odmówią posłuszeństwa w najbardziej nieoczekiwanym momencie. 

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo szeroki wybór ramion wycieraczek, które idealnie sprawdzą się w wielu popularnych modelach samochodów, które można spotkać na naszych drogach.