1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Silnik wycieraczek

Silnik wycieraczek - wybierz markę

Silnik wycieraczek jako gwarancja czystych szyb

Trudno byłoby sobie wyobrazić jakąkolwiek podróż samochodem bez sprawnych wycieraczek. Bez nich – szczególnie w deszczowy dzień jazda autem byłaby niemożliwa. Wycieraczki służą odprowadzaniu wody, ale także czyszczeniu przedniej, jak i tylnej szyby. Dzięki nim kierowcy zapewniają sobie dobrą widoczność. Są przydatne nie tylko w deszczowy dzień, lecz w śnieżny również. Latem zaś pomagają oczyścić szyby z kurzu i nagromadzonych owadów, a wszystko to działa sprawnie dzięki urządzeniu, jakim jest silniczek wycieraczek.

Silniczek wycieraczek i jego rola

Małe urządzenie, a tyle potrafi zdziałać. Niewątpliwie silniczek wycieraczek stanowi najważniejszy element w układzie oczyszczania szyb. Standardowo silnik wycieraczek jest odpowiedzialny za napędzanie wszystkich wycieraczek w samochodzie. Kiedy podróżujemy samochodem w czasie deszczu, stawiamy prędkość poruszania się wycieraczek w zależności od intensywności opadów. Na mały deszcz – ruchy wycieraczek co kilkanaście sekund, na ulewę – co sekundę. Za możliwość ustawienia tempa działania wycieraczek odpowiada właśnie silniczek wycieraczek. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dostosować się do każdych warunków atmosferycznych. Bez prawidłowo działającego silnika wycieraczek, praca piór, jak i prawidłowe czyszczenie szyb z wody i wszelkich zanieczyszczeń byłyby zupełnie niemożliwe.

Kiedy trzeba wymienić silnik wycieraczek?

Jak większość elementów samochodu, silnik wycieraczek nie jest urządzeniem wiecznym i podlega eksploatacji. Jeśli zauważymy, że nasze wycieraczki poruszają się w zwolnionym tempie, mimo że zadajemy im szybką pracę lub zaczynają działać głośno, a wcześniej nie wydawały żadnego dźwięku, to w głowie powinna się nam zapalić czerwona lampka. To znak, że awaria silnika wycieraczek jest nieunikniona. Aby nie dopuścić do całkowitego zepsucia się układu oczyszczającego szyby w aucie, zauważywszy powyższe objawy, należy jak najszybciej coś z nimi zrobić. Warto wtedy zamówić odpowiednie części w sklepie internetowym albo udać się do mechanika w celu konsultacji. Niełatwo wyobrazić sobie jazdę samochodem bez sprawnych wycieraczek, dlatego o takie elementy, jak silniczek wycieraczek, koniecznie trzeba dbać. W razie konieczności wymiany omawianych elementów, części zamienne znajdziesz w naszym sklepie. Dysponujemy bogatym asortymentem silników wycieraczek, zatem z pewnością znajdziesz u nas odpowiednie urządzenie.