1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Żarówki
  3. Żarówki LEDowe

Żarówki LEDowe

Żarówki LEDowe do auta są przede wszystkim znacznie bardziej oszczędne. Ich moc może być nawet dwa razy mniejsza niż w tradycyjnych żarówkach halogenowych, dzięki czemu pobór prądu jest dużo niższy. Samochodowe żarówki LEDowe umożliwiają także zastosowanie technologii, które znacznie podnoszą komfort jazdy. Możliwe jest bowiem na przykład doświetlanie pobocza, dopasowywanie generowanego światła do prędkości czy też dostosowywanie go tak, by nie oślepiać innych kierowców. Co również bardzo istotne, żarówki LED do auta cechują się znacznie dłuższą żywotnością, niż ma to miejsce w przypadku innych rozwiązań.

Awarie żarówek LED do auta

Choć żarówki LEDowe do samochodu przez dużo dłuższy czas pozostają sprawne, to również im przydarzają się awarie, które mogą powodować konieczność ich wymiany. Zgodnie z informacjami podawanymi przez producentów mogą one świecić nawet przez 100 tysięcy godzin, ale w niektórych przypadkach tracą one swoje właściwości znacznie wcześniej.

Może zdarzyć się na przykład, że żarówki LEDowe do samochodu wraz z upływem czasu zaczynają świecić coraz słabiej. Wiąże się to z uszkodzeniem poszczególnych diod. W jeszcze innych przypadkach samochodowe żarówki LEDowe mogą mrugać, co może być spowodowane uszkodzeniem ich sterownika.

Żarówki LEDowe samochodowe – wymiana

Żarówki LEDowe do auta mają wiele zalet, ale czasami mogą sprawiać również pewne problemy. Taką sytuacją jest na przykład ich wymiana. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, samochodowe żarówki LEDowe są zazwyczaj zamontowane w taki sposób, że aby zastąpić uszkodzony podzespół, konieczna jest pomoc specjalisty.

Warto jednak pamiętać o tym, że na rynku dostępne są żarówki LEDowe samochodowe pochodzące od różnych producentów. W wypadku tych części nie warto jednak oszczędzać. Samochodowe żarówki LEDowe wysokiej jakości przez dłuższy czas pozostaną sprawne, a co za tym idzie, zapewnią znacznie większe bezpieczeństwo na drodze.