1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Oleje
  3. CASTROL

CASTROL

Olej Castrol

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważny, jeżeli zależy nam na zachowaniu sprawności pojazdu. Warto więc postawić na produkty pochodzące od sprawdzonych marek. Olej Castrol już od wielu lat cieszy się bardzo dobrymi opiniami kierowców. Szeroki wybór oferowanych produktów pozwoli także dobrać środek smarny o parametrach idealnych dla danego typu silnika.

Olej silnikowy Castrol – doceniany przez kierowców i producentów aut

Wysoka jakość i dobrze dobrane parametry oleju silnikowego są kluczowe do poprawnego działania każdego samochodu. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów i marek środków smarnych, dlatego niektórzy kierowcy mogą mieć problem z wyborem. Istnieją jednak rozwiązania, które są obecne na rynku od lat i zyskały przez ten czas uznanie kierowców i producentów aut. Przykładem jest olej silnikowy Castrol, który cieszy się niezwykłą rozpoznawalnością.

O jakości produktu najlepiej świadczy fakt, że olej Castrol jest stosowany przez największe koncerny motoryzacyjne. Co więcej, sprawdza się on nie tylko w przypadku codziennego stosowania, ale także w bardziej ekstremalnych sytuacjach. Olej silnikowy Castrol znajduje bowiem zastosowanie podczas rajdów i wyścigów samochodowych.

Olej Castrol: rodzaje

Rodzaj środka smarnego zawsze powinien być właściwie dobrany do konkretnego typu silnika. Całe szczęście w naszym sklepie znajdują się oleje silnikowe Castrol o różnych parametrach, dlatego możliwy będzie wybór produktu odpowiedniego do każdego auta.

Podstawowym rozróżnieniem jest podział na oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. W zależności od typu silnika producent może zalecać używanie różnych rodzajów środka smarnego. W większości nowych aut stosowane są jednak produkty syntetyczne. We współczesnych silnikach doskonale sprawdzi się więc w pełni syntetyczny olej Castrol.

Castrol – dobierz olej dopasowany do Twojego auta

Sama znajomość podziału na oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne nie jest jednak wystarczająca do tego, aby wybrać produkt odpowiedni do danego samochodu. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na inny parametr, jakim jest lepkość. Przed wyborem środka smarnego warto zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi tej wartości. W naszym sklepie dostępne są oleje Castrol o różnej lepkości, dzięki czemu każdy znajdzie właściwy produkt.