1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Oleje

Oleje samochodowe

 

Olej silnikowy to element niezbędny do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania wszystkich elementów napędowych pojazdu. Jest on odpowiedzialny za redukowanie tarć, zapobieganie wewnętrznej korozji oraz utrzymanie silnika w nienagannej czystości. W efekcie swojej pracy oraz ze względu na właściwości oleje silnikowe zmniejszą zużycie silnika, zapewniając mu dłuższą, bezawaryjną pracę. Dobrze dobrane oleje - syntetyczne, półsyntetyczne, mineralne są gwarancją bezpiecznej oraz wydajnej jazdy. Dziś auto wykorzystywane jest na porządku dziennym znacznie częściej. W ciągu dnia trzeba dotrzeć do wielu miejsc, zatem sprawnie działający samochód jest do tego niezbędny. Wymiana oleju silnikowego jest czymś, czego nie można odkładać w czasie oraz bagatelizować. Inaczej naraża się zarówno siebie, uczestników ruchu, jak i swój samochód. Odpowiednio dopasowany olej to niewielki wydatek w porównaniu do kosztów napraw zniszczonych lub (szybciej niż to powinno) wysłużonych elementów silnikowych. W naszej ofercie posiadamy oleje od renomowanych producentów takich jak Motul, Elf, Castrol, Mobil, Revline, Total, Shell.

 

Dobierz olej tylko od renomowanych producentów!

Oleje silnikowe - ich rodzaje

 Każdy typ oleju silnikowego ma wspólną bazę, pakiet dodatków, które go uszlachetniają oraz modyfikator wpływający na lepkość oleju silnikowego. Różnice wynikają z konieczności dopasowania oleju do indywidualnych potrzeb produkowanych silników i rodzajów pojazdów. Nie ma olejów uniwersalnych. Złe dopasowanie to niepotrzebne narażanie auta na awarię, a siebie na duże koszty napraw. Istnieją trzy zasadnicze rodzaje olejów silnikowych, do których zaliczają się:

  • oleje syntetyczne ( 5w30, 5w40 )

    są bardzo dobrą ochroną dla wszystkich ruchomych części silnika. Charakteryzują się zapewnieniem wydajnej pracy nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. Posiadają mniejszą lepkość, w efekcie bardzo dokładnie rozprowadzają się po powierzchni chronionych elementów. Oleje tego rodzaju to inwestycja, która zapewni czystość silnika na długo, są standardowym dodatkiem w nowszych modelach aut;
  • oleje półsyntetyczne ( 10w40 )

    są połączeniem cech olejów syntetycznych oraz mineralnych. Pod względem jakości stoją nieco niżej niż oleje syntetyczne, jednak mimo wszystko zapewniają dobry poziom ochrony silnika. Są rzadziej stosowane w nowych autach. To wydajna alternatywa, szczególnie w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj oleju będzie najlepszym dla samochodu. Jest to jednak rozwiązanie “tymczasowe” - po upewnieniu się oraz zapoznaniu z potrzebami auta, warto zaopatrzyć się - o ile będzie taka potrzeba - w inny rodzaj oleju samochodowego;
  • oleje mineralne ( 15w40 )

    stosowane są głównie w starszych rodzajach silników. Trudniej rozprowadzają się po powierzchni części ze względu na większą lepkość, dlatego używa się ich głównie w modelach aut, które pobierają dużo oleju. Ich użytek wskazany jest w sytuacji, gdy nie ma pewności, jaki rodzaj oleju używany był wcześniej w aucie. Są one bazowym wyjściem do kupna dopasowanego oleju samochodowego.

W naszm sklepie motoryzacyjnym, gdzie znajdziesz wyłącznie wyselekcjonowane modele najlepszych producentów części samochodowych, znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Wszystkie części samochodowe mają atrakcyjne ceny, a także gwarancję producenta. Co więcej, nasi pracownicy służą pomocą na każdym etapie zamówienia i chętnie doradzą przy zakupie. Najtańsze części samochodowe? Tylko w CentrumAuto.pl!

 


 

Sprawdź również 

Jak często wymieniać olej silnikowy?