1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Kosmetyki
  3. Chemia blacharsko-lakiernicza

Chemia blacharsko-lakiernicza

Każdy właściciel samochodu stara się zadbać o odpowiedni wygląd swojego auta. Dlatego, na rynku motoryzacyjnym, pojawiła się coraz większa ilość kosmetyków samochodowych, które mają pomóc utrzymać samochód w czystości. Postanowiliśmy także poszerzyć swoją podstawową ofertę o szeroki wybór akcesoriów służących do kosmetyki samochodowej. Szczególnie polecamy szampony samochodowe oraz płyny odtłuszczające, które wykazują się ogromną skutecznością w usuwaniu zabrudzeń, a ich niewielka cena sprawia, że są najchętniej kupowanym towarem.

Kosmetyki samochodowe

Produkty do pielęgnacji samochodu to środki chemiczne używane do czyszczenia i polerowania różnych powierzchni oraz maskowania i usuwania drobnych usterek, które powstają podczas używania samochodu. Mogą być one podzielone na dwie duże grupy: produkty zapewniające prawidłową pracę układów i mechanizmów oraz produkty do auto detailingu.

Stosowanie specjalnych smarów zapobiega przedwczesnemu uszkodzeniu części wystawionych na duże obciążenia podczas ich pracy. Wiele dodatków do benzyny lub oleju napędowego jest niezbędnych do poprawy osiągów i ułatwiania rozruchu silnika w niskich temperaturach.

Produkty do detailingu

są grupą produktów używanych do czyszczenia wnętrza autakaroserii i jej części z brudu oraz do polerowania jej powierzchni w celu usunięcia drobnych zarysowań. Wyróżniają się one składem, który skutecznie zwalcza ślady po owadach, brud lub klej, ale nie uszkadza powłoki ochronnej części plastikowych i chromowanych.