1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Febi Bilstein części samochodowe

Części samochodowe firmy Febi Bilstein

Febi Bilstein

Febi Bilstein to firma motoryzacyjna z niemal 180-letnią tradycją. Tym samym jest to jedno z najstarszych przedsiębiorstw działających w branży. Dzisiaj części Febi Bilstein to kompletny asortyment części samochodowych dla użytkowników pojazdów niemieckich. Firma oferuje części zamienne klasy premium, często dorównujące jakością, bądź nawet przewyższające części oryginalne.

Historia Febi Bilstein

Początki firmy Febi Bilstein sięgają już 1844 roku. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją i dystrybucją elementów metalowych, głównie na potrzeby przemysłu produkcyjnego. Niewiele później firma przebranżowiła się, aby rozpocząć produkcję śrub i nakrętek. W branży motoryzacyjnej firma pojawiła się dopiero początkiem XX wieku. Przełom miał miejsce w 1921 roku, kiedy to inżynierowie pracujący dla przedsiębiorstwa opracowali sworzeń sprężysty. Zaledwie dwa lata później zarejestrowano dzisiejszą nazwę przedsiębiorstwa. Przez kolejne dziesięciolecia sukcesywnie poszerzano ofertę produktów marki Febi Bilstein. Dzisiaj Febi Bilstein to ponad 20 oddziałów na całym świecie i 40 000 części samochodowych.

Części Febi Bilstein

Obecnie części samochodowe Febi Bilstein to komponenty z wszystkich kategorii produktowych. Firma posiada pełen asortyment, zadowalajac wszystkie potrzeby kierowców. Do wysoko cenionych części Febi Bilstein należą między innymi klocki i tarcze hamulcowe, a także inne elementy układu hamulcowego. Fachowcy i kierowcy doceniają również zawieszenia Febi Bilstein oraz elementy układu kierowniczego, zasilania i zapłonowego, od tego producenta. Firma przez wiele lat równomiernie rozwijała ofertę części dla samochodów z różnych kontynentów. Jednak już od lat 90. XX wieku przedsiębiorstwo skupia się przede wszystkim na częściach dla samochodów europejskich, z naciskiem na pojazdy produkcji niemieckiej. Ofertę producenta stanowią części zamienne Febi Bilstein. Jednak pod względem jakości wykonania co najmniej dorównują one większości części oryginalnych.