1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Dayco | części samochodowe

Części samochodowe firmy Dayco

producent części Dayco

Dayco

Części samochodowe Dayco są dzisiaj znane na całym świecie. Cieszą się popularnością   zarówno wśród fachowców, którzy chętnie sprowadzają je do swoich warsztatów, jak i wśród kierowców, którzy decydują się na nie, kiedy chcą zamontować podzespoły najwyższej jakości. 

Historia Dayco

Dayco to marka, która pojawiła się na rynku już w 1907 roku. Przez ponad 110 lat działalności firma wielokrotnie wpisała się na karty historii motoryzacji. Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej zyskać miano jednego z liderów rynku w swojej kategorii. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stanach Zjednoczonych. Niezmiennie to właśnie tam mieści się jego główna siedziba. Jednak obecnie zakres działania firmy jest o wiele szerszy. Części samochodowe Dayco są doceniane między innymi w Europie.

Części Dayco

Firma Dayco jest mocno wyspecjalizowana, oferując najwyższej jakości elementy układu napędowego. Szczególnie wysoko cenione są paski napędowe Dayco. Ponadto w ofercie można znaleźć między innymi napinacze i koła pasowe. Coraz większą część asortymentu stanowią również sprzęgła. Części samochodowe Dayco to w dużej mierze podzespoły przeznaczone na aftermarket, jednak jakością dorównują one oryginalnym częściom samochodowym. Wszystko przez to, że powstają na tych samych liniach produkcyjnych co oryginały. Dayco jest bowiem dostawcą części na pierwszy montaż dla licznych producentów samochodów osobowych i ciężarowych. Części Dayco są fabrycznie montowane w autach takich marek jak choćby Fiat, Volkswagen, Toyota, czy Ford.