1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Części ATL: samochodowe części zamienne - katalog i oferta

Części samochodowe ATL

Historia marki ATL

ATL to niemiecka marka, z historią sięgającą lat 80. XX wieku. Firma działa na rynku od ponad 35 lat. Przez ten czas znacząco się rozwinęła. Od początku działalność polegała na produkcji części samochodowych. Przedsiębiorstwo wciąż działa w tej samej branży, jednak obecnie firma funkcjonuje w niej na kilka sposobów.

Części i podzespoły ATL

Części ATL to podzespoły z różnych kategorii, przy  czym zdecydowanie dominują elementy elektryki pojazdowej. Dobrze znane i wysoko cenione są alternatory i rozruszniki ATL. Tego typu części od niemieckiego producenta to produkty wysokiej klasy, doceniane przez fachowców. Niemiecka firma produkuje jakościowe alternatory i rozruszniki, jednak części ATL to również podzespoły regenerowane. Obecnie ponad połowa działalności firmy polega na odświeżaniu używanych podzespołów. Nadając nowe życie starym częściom, producent służy środowisku. Jednocześnie znajduje na swoje części wielu nabywców, ze względu na niższe ceny części regenerowanych. Ostatnią z gałęzi działalności firmy jest dystrybucja części od producentów komponentów oryginalnych.

Obecnie części samochodowe ATL są doceniane nie tylko w Niemczech, ale również w wielu innych krajach europejskich oraz kilku regionach poza kontynentem. Firma nie tylko dystrybuuje części poza granice kraju, w którym mieści się jej główna siedziba. Również oddziały firmy mieszczą się w różnych lokalizacjach. Jedna z dwóch głównych fabryk producenta znajduje się na Węgrzech. Druga fabryka została zlokalizowana w Niemczech.