1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Części samochodowe firmy ATE

Części samochodowe firmy ATE

Producent ATE

ATE jest niemieckim przedsiębiorstwem znanym głównie z produkcji elementów układu hamulcowego. Hamulce ATE są powszechnie uważane jako jedne z najlepszych części zamiennych dostępnych na rynku motoryzacyjnym. Od wielu lat części samochodowe ATE trafiają także na pierwszy montaż do wielu doskonale znanych producentów samochodowych. W ofercie części ATE możemy znaleźć elementy do każdego układu hamulcowego współcześnie projektowanych pojazdów oraz co ciekawe – wiele części do samochodów zabytkowych. Niemiecka firma posiada bogate tradycje oraz ponad stuletnią historię, co pozwoliło jej zostać jednym z liderów produkcji oraz sprzedaży części układu hamulcowego na świecie.

Historia ATE zaczyna się w 1906 roku. Założycielem firmy był niemiecki biznesmen – Alfred Teves. Od początku działalności oferta ATE koncentrowała się na sprzedaży akcesoriów i części samochodowych. Ważnym momentem w historii przedsiębiorstwa jest rok 1919, gdy taśmy produkcyjne opuściły pierwsze pierścienie tłokowe. Zaledwie rok później zapotrzebowanie na pierścienie tłokowe firmy ATE przerosło najśmielsze oczekiwania właścicieli firmy. Sukces ten jest uważany za moment zwrotny w historii ATE. W kilku kolejnych latach ATE stało się liderem w produkcji pierścieni tłokowych na terytorium Niemiec. Kolejnym sporym osiągnięciem było opatentowanie, a następnie rozpoczęcie produkcji hamulców hydraulicznych. W 1930 roku hamulce hydrauliczne ATE trafiały na pierwszy montaż do 11 producentów samochodowych, głównie z rodzimego rynku motoryzacyjnego. W 1956 roku po raz pierwszy zaprezentowano hamulce tarczowe, które zaledwie trzy lata później znalazły zastosowanie w samochodzie marki BMW. Równie dużym sukcesem było zaprezentowanie systemu ABS z hydraulicznym sterowaniem. Miało to miejsce w 1984 roku. Szereg sukcesów osiągniętych przez firmę ATE sprawił, że do dnia dzisiejszego marka ta pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm produkujących części zamienne do samochodów osobowych z naciskiem na elementy układu hamulcowego. 

Bogata oferta części firmy ATE skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Można tu znaleźć elementy układu hamulcowego, rozmaite czujniki samochodowe oraz części sprzęgła. Na całym świecie marka ATE jest głównie rozpoznawana z produkcji skutecznych oraz wytrzymałych elementów układu hamulcowego, wśród których należy wymienić klocki, tarcze, bębny, szczęki oraz zaciski hamulcowe. Niemiecka precyzja wykonania przekonała już wielu kierowców, ale także wielu producentów samochodowych. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż hamulce ATE trafiają do seryjnego wyposażenie wielu współcześnie produkowanych samochodów.