1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Części Alcar: samochodowe części zamienne - katalog i oferta

Części samochodowe Alcar

Historia Alcar

Alcar to marka austriacka, która jednak już dawno wykroczyła poza granice kraju. Firma powstała w 1984 roku. Startowała jako holding BBV, a siedziba główna mieściła się w Hirtenbergu. Niemal 40 lat istnienia firmy to okres nieustannego rozwoju i poszerzania obszaru działalności. Dzisiaj części Alcar są spotykane w wielu krajach na świecie. Podobnie fabryki i oddziały firmy znajdują się w różnych regionach.

Części i podzespoły Alcar

Części samochodowe Alcar to przede wszystkim felgi samochodowe. Kołpaki Alcar to felgi stalowe i aluminiowe do niemal wszystkich pojazdów produkcji europejskiej i azjatyckiej. Firma wdraża innowacyjne metody projektowania i produkcji, co skutkuje powstawaniem jakościowych felg, docenianych przez fachowców i kierowców. Jednak kołpaki Alcar to jeszcze nie wszystko. W ofercie firmy znajdują się między innymi pełne komplety kół oraz systemy monitorowania ciśnienia w oponach.

Alcar to firma, do której należą liczne marki, z różnych krajów europejskich. W sumie jest to niemal 30 firm. Oddziały przedsiębiorstwa znajdują się dzisiaj w 16 krajach na świecie. Natomiast największa fabryka części samochodowych Alcar mieści się w Niemczech. Firma zajmuje się produkcją części na rynek wtórny. W swojej kategorii jest zaliczana do jednego z liderów rynku zarówno pod względem liczby produkowanych elementów, jak i ich jakość. Produkty są opracowywane w laboratoriach badawczych Alcar, po czym przechodzą rygorystyczne testy jakości. To wszystko sprawia, że pod względem estetyki i wytrzymałości często przewyższają elementy z pierwszego montażu.