1. « Wróc do  CentrumAuto.pl
  2. Części Ajusa: samochodowe części zamienne - katalog i oferta

Części samochodowe Ajusa

Historia marki Ajusa

Ajusa to hiszpańska marka części samochodowych, mogąca się poszczycić obecnością na rynku od pół wieku. Firmę założono w 1972 roku. Szybko zdobyła sukces i stała się rozpoznawalna wśród kierowców. Markę docenili również producenci samochodowi, wybierając części Ajusa jako podzespoły do pierwszego montażu.

Części i podzespoły Ajusa

Części samochodowe Ajsua to przede wszystkim osprzęt silnika. Najwyżej cenione są uszczelki silnika Ajusa, które też stanowią największą część asortymentu producenta. Oferowane przez Ajusa uszczelki to zarówno elementy przeznaczone do uszczelniania głowic, jak i innych elementów jednostek napędowych oraz turbosprężarek. Ponadto części Ajusa to także głowice, zawory silnikowe oraz zawory EGR, chłodnice i inne elementy związane z pracą jednostki napędowej. Oferta producenta jest stale poszerzana.

W swojej kategorii Ajusa należy do liderów rynku europejskiego i światowego. Nie bez powodu części samochodowe Ajusa są chętnie wybierane przez producentów samochodów osobowych i ciężarowych. Z uszczelek Ajusa od kilkudziesięciu lat korzystają między innymi Renault i Volkswagen. Już dzisiaj producent posiada asortyment zaspokajający potrzeby niemal wszystkich kierowców samochodów produkcji europejskiej i azjatyckiej. Natomiast każdego roku w katalogu pojawiają się nowe pozycje.

Hiszpańska marka Ajusa to firma z aspiracjami, stale poszerzająca nie tylko asortyment, ale również zakres swojego działania. Obecnie firma posiada liczne oddziały poza Hiszpanią, również na innych kontynentach, w tym w USA, Brazylii oraz Meksyku.